Jiří Suchánek
Composing with systems: searching for ultimate principles and losing control
Prezentace Jiřího Suchánka, audiovizuálního umělce, hudebníka, multimediálního experimentátora a vývojáře představí také ukázky instalací a komentář k vývoji instalací a nástrojů.
Jiří Suchánek ve Vašulka Kitchen představí následující nástroje:
- software Atomtone pro sonifikaci atomových dat
- světelný interface Photone, který světlo využívá pro ovládání zvuku atd.
- Objekt Random if random – generující realtime kompozici
Jiří Suchánek (1979) se dlouhodobě věnuje tvorbě trvalých audiovizuálních instalací, které často umisťuje do netradičních, přírodních prostor. Zkoumá trvanlivost elektronických médií v těžkých klimatických podmínkách a souběžně i nové formy komunikace multimediálního díla.
Hledá způsoby (de)synchronizace zvuku a světla. Pro své světelné, kinetické, robotické instalace komponuje hudbu a vyvíjí vlastní software. Zabývá se také tvorbou netradičních dotykových i bezdotykových hudebních nástrojů a experimentováním se senzory a programováním v hudební tvorbě. Realizoval řadu instalací, které ve veřejném prostoru fungují nonstop mnoho let. Věnuje se kompozici elektroakustické hudby a vystupuje se svojí experimentální hudbou založené na sonifikaci atomových dat, za něž mimo jiné získal ocenění Excellence in sound art and sound design na prestižní mezinárodní konferenci klingt gut! 2018 v Hamburku.
Jiří Suchánek představí následující nástroje:
- software Atomtone pro sonifikaci atomových dat
- světelný interface Photone, který světlo využívá pro ovládání zvuku atd.
Objekt Random if random – generující realtime kompozici
Jiří Suchánek (1979) se dlouhodobě věnuje tvorbě trvalých audiovizuálních instalací, které často umisťuje do netradičních, přírodních prostor. Zkoumá trvanlivost elektronických médií v těžkých klimatických podmínkách a souběžně i nové formy komunikace multimediálního díla. Hledá způsoby (de)synchronizace zvuku a světla. Pro své světelné, kinetické, robotické instalace komponuje hudbu a vyvíjí vlastní software. Zabývá se také tvorbou netradičních dotykových i bezdotykových hudebních nástrojů a experimentováním se senzory a programováním v hudební tvorbě. Realizoval řadu instalací, které ve veřejném prostoru fungují nonstop mnoho let.
Věnuje se kompozici elektroakustické hudby a vystupuje se svojí experimentální hudbou založené na sonifikaci atomových dat, za něž mimo jiné získal ocenění Excellence in sound art and sound design na prestižní mezinárodní konferenci klingt gut! 2018 v Hamburku.