Program

Recent events

Recent events

Recent Events

May 262023
Lecture

How to get noticed by the music labels?: Lecture by Erik Kolbenheyer (EXILES)

Self-promotion, Self-branding, tips and tricks, how to send demos, how to get noticed by labels, how to build a personal story and stay authentic.

As an electronic musician, it can be challenging to navigate the music industry and get noticed by labels, promoters, and listeners at the same time. That's why it's crucial to understand the importance of healthy self-promotion and authentic self-branding. During the lecture Erik Kolbenheyer from the Budapest-based EXILES label will highlight tips and tricks on how to get noticed. There will also be an opportunity to ask for recommendations on what to do with your own social media profiles and how to improve them to increase your reach in music circles.

Erik Kolbenheyer is a media worker, electronic music curator, communications specialist and founder and A&R manager of EXILES, a Budapest-based experimental label founded in 2016, which focuses on artists from Central and Eastern Europe. https://exiles-electronics.bandcamp.com/ Many of the recordings he releases are made for charity (e.g. for NANE, Food Not Bombs, The City is For All). Besides working on his own label, he is also a jury member of the Telekom Electronic Beats talent contest and a curator at the House of Music Hungary.

The lecture is held with the financial assistance of the European Union.
The views expressed herein can in no way be taken to reflect the official opinion of the European Union.

The lecture will take place in the studio of the Brno House of Arts. If you would like to attend Erik Kolbenheyer's talk, please email vasulkakitchen@gmail.com so we know how many of you plan to attend.

more…

May 252023
Concert

Borders of Experiment: Libramar:

"Outer space mantras while flying in a frottage plane? Of course! The new Reisebüro Libramar will take care of you!"

The late May concert in the Borders of Experiment series features the Viennese improv duo Libramar, formed in 2017 from Vienna Academy of Fine Arts graduates Roy F. Culbertson III and Lucas Henao Serna. In their constantly evolving project, they use analog synthesizers, tape recorders and delays, percussion and field recordings to create complex hypnotic and gradually evolving soundscapes with elements of rhythm and noise that form an imaginary soundtrack to a sci-fi horror film, a sonic bricolage existing outside of time. One of their creative strategies is a specific real-time sampling, referred to by members of Libramar as frottage. In addition to their sound work, the duo Libramar has been organizing the concert series Dronau Canal in Vienna's Central Garden since 2019.

https://libramar.bandcamp.com/

https://soundcloud.com/libramar

The concert will take place from 19:00 in the foyer of the House of Arts.

Organisation of concert: Ondřej Merta

more…

May 202023

Finnbogi Pétursson: Tesla Tune 2023: Uvedení site-specific instalace v rámci Brněnské muzejní noci 2023

Zvuková instalace islandského umělce Finnbogi Péturssona, připravená pro Vašulka Kitchen Brno, je variací díla Tesla Tune (2007, 2014, 2015), které je věnováno odkazu vynálezce a fyzika Nikoly Tesly prosazujícího na konci 19.

Site-specific instalace Tesla Tune odkazuje na vlastnosti elektrického proudu a pracuje s možnostmi bytí a proměn zvuku v prostoru. Táhlý hluboký tón o frekvenci 50 Hz korespondující s frekvencí střídavého proudu užívaného v elektrické síti v ČR se skrze frekvenční filtr a programovatelný spínač postupně pouští do každého z 8 reproduktorů napojených na různě dlouhé kartonové trubice, ty pak svojí délkou ovlivňují výsledný znějící zvuk. Finnbogi Pétursson tak v díle dostává jedno z nejčastěji vyskytovaných vlnění moderní civilizace do oblasti zvukové, tedy slyšitelné.

O autorovi:
Finnbogi Pétursson se narodil v roce 1959 v Reykjavíku a je významnou osobností současného islandského umění. Pracuje v úzkém propojení světa vědy, umění a přírody. Ve svých dílech zkoumá zvuk, světlo a jejich vlastnosti s důrazem na energie samotných látek, které jsou schopny vzájemné interakce v různých prostředích (vzduch, voda, pevné látky). Jeho experimentální projekty mají většinou podobu prostorových instalací, zaměřených na vlastnosti zvuku, materiálů a prezentují jeho zájem o zkoumání samotného média i fyzikálních vlastností přírody. Kromě prostorových instalací také v některých pracích využívá rozhlasového vysílání, skrze které tematizuje jak prostor rozhlasový, tak i prostor fyzický.

Finnbogi Pétursson je zastupován galeriemi BERG Contemporary a Persons Project, vystavoval na řadě samostatných i skupinových výstav a v roce 2001 reprezentoval Island na Benátském bienále.

Instalace bude uvedena v rámci akce Brněnská muzejní noc 20. 5. 2023 v 20:00 hodin ve foyer Domu umění za účasti autora.

Ve 20:30 začne ve Vašulka Kicthen Brno komentovaná prohlídka aktuální výstavy Lloyd Dunn: Hypnagogické cykly, která potrvá do 9. července 2023. 

more…

Apr 202023
Guided tour

BAW 2023: Zvuková procházka v okolí DUMB: Doprovodný program k výstavě Lloyd Dunn: Hypnagogické cykly

Centrum nových médií – Vašulka Kitchen Brno, sídlící v prostorách Domu umění, si připravilo zvukovou procházku po okolí Malinovského náměstí, v bezprostřední blízkosti budovy Domu umění města Brna.

Jak vypadá panorama města Brna v obrazech víme, ale co se stane, když si člověk představí město utvořené ze zvuků? Prozkoumáme urbánní a frekventované okolí Malinovského náměstí, ulici Koliště a projdeme se v parku. Je možné zaslechnout, jak si socha Dívky od Sylvy Lacinové češe vlasy?

Začneme krátkým uvedením a představením tvorby Lloyda Dunna, který se zvukovými nahrávkami zabývá – projedeme jeho výstavu Hypnagogické cykly ve Vašulka Kitchen Brno (18/4/2023 – 9/7/2023). Potom se vydáme prozkoumávat zvukové okolí Domu umění města Brna prostřednictvím terénních nahrávek.

Terénní nahrávky si bude možné poslechnout i po skončení Brno Art Week 2023. Stačí si na pokladně Domu umění nebo ve Vašulka Kitchen vyzvednout list s mapou, doplňujícími úkoly a QR kódy nebo se podívat na webové stránky vasulkakitchen.org. Tu bude návštěvník následovat, a bude tak moci objevit zvukové panorama okolí jak v dopoledních hodinách, tak v těch večerních. 

Zároveň může návštěvník stát aktivním spolutvůrcem zvukového panoramatu města a nahrát zvuky exteriéru nebo interiéru okolí Domu umění sám a zaslat nám je na naši e-mailovou adresu: info@vasulkakitchen.org s popisem místa a času, kdy byla nahrávka pořízena.
My je následně na našem webu zaneseme do mapy a zvuk bude přístupný všem uživatelům.

PS – Kdybyste chtěli v rámci procházky aktivně poslouchat okolí, vezměte si s sebou diktafon nebo příruční rekordér a sluchátka. Případně postačí i mobilní telefon a sluchátka s volně stárnutelnou aplikací: pro Android nebo pro iOS.

more…

Apr 182023
Exhibition

Lloyd Dunn: Hypnagogic cycles / exhibition:

more…

Apr 122023

Borders of Experiment: AGF & Mary C // Tim Shaw & Dirty Electronics: Master class and concert as part of the next series of the Borders Experiment at the Brno House of Arts.

more…

Mar 252023
Workshop

Edukační program pro děti od 7 do 10 let: Co si dnes pustíme? Staňme se umělci a tvořme efekty manuálně

V březnu se ve Vašulka Kitchen Brno uskuteční čtyři edukační programy. Poslední z workshopů je zamýšlen pro děti od 7 do 10 let a bude se konat v sobotu 25. 3. 2023. Kapacita každého workshopu je 8 dětí a účast na workshopu je bezplatná

krátce k edukačnímu programu: 

more…

Mar 06
Mar 202023
Workshop

Edukační program pro děti od 3 do 6 let: Co vidíme a slyšíme? Poznejme spolu základní zvuky a barvy

V březnu se ve Vašulka Kitchen Brno uskuteční čtyři edukační programy. Tři z nich plánujeme pro děti od 3 do 6 let, a to v pondělí 6. 3. a 20. 3. 2023 a v sobotu 18. 3. 2023. Kapacita každého workshopu je 8 dětí a účast na workshopu je bezplatná.

Krátce o edukačním programu:

more…

Feb 16
Feb 212023
Workshop

Edukační program pro děti od 3 do 6 let: Co vidíme a slyšíme? Poznejme spolu základní zvuky a barvy

V únoru se ve Vašulka Kitchen Brno uskuteční dva edukační programy pro děti od 3 do 6 let v termínech 16. 2. a 21. 2. 2023. Kapacita každého workshopu je 8 dětí a účast na workshopu je bezplatná.

Krátce o edukačním programu:

more…

Feb 012023
Presentation

Happy hour / evening menu from Vasulka's Kitchen: Presentation of books from Vasulka Kitchen Brno in ArtMap bookstore

more…

Dec 152022
Exhibition

On Second Thought:

more…

Dec 112022
Exhibition

Lucifer’s Commission / Light Revisited: Permanent exhibition of Bohuslav Woody Vasulka's works at the VKB

more…

Pages